— אוף טופיק — רשימת התפוצה הנשגבת של כתיבה אפקטיבית

רשומה רגילה

אהלן, צהרים טובים ואביב מוריק לכל עוקבי, מוקירי, מלמדי ו-וויי וויי וויי. היום נפל דבר בישראל, נולד מוסד בכנען, בא לשכונה בחור חדש, הושק מוסד בציון, או במילים אחרות – אני יכול להמשיך עם המילים הנרדפות עד שייפלו לי השיניים. ת'כלס, נראה לי שהן כבר נופלות.

איפה הייתי? אה! היום התחלתי להוציא לרשימת התפוצה את טיפ הכתיבה השבועי ההו-כה מרגש ואוונגרדית שלי. אתם יכולים לשתף אותו, אתם יכולים להקפיץ אותו עם טופו, אתם יכולים לתת לי לייק אבל אל תצפו לקבל אחד בחזרה – ואתם יכולים לשלוח לי אימייל ל-bashanpr@gmail.com ולהצטרף לרשימת התפוצה שלי, מועדון שמקבל כל חבר באשר הוא, אפילו אוהדי בית"ר.

וחוץ מזה, תקראו ת'טיפ, אולי תלמדו משהו. מה רע?

יודעים מה הדבר השני הכי גרוע* שאתם עלולים לעשות בזמן שאתם כותבים?

הדבר השני הכי גרוע לעשות בזמן כתיבה הוא לקרוא את עצמכם תוך כדי.

לקרוא בסוף כל משפט, בסוף כל פסקה – זה אשכרה קטסטרוף. אתם ממש לא רוצים לעשות את זה. כשאתם קוראים בסוף כל משפט, בסוף כל פסקה – אתם מעקרים ומסרסים את עצמכם. אתם מפעילים את חוש הביקורת שלכם במצב טורבו, ובדיוק בדיוק כשצריך לכבות אותו.

אתם מבינים, כתיבה היא מלאכה שונה מיתר המלאכות. היא מיוחדת כי היא יותר מכתיבה: היא גם תהליך חשיבה. הרבה פעמים, כשאנחנו כותבים ללא עכבות ועיכובים מיותרים, אנחנו מגלים דברים חדשים, מדליקים נורות במוח המרופט והאפלולי שלנו, מוצאים תשובות לשאלות (לפעמים אפילו לשאלות שאף אחד לא שאל!) עולים על כיווני חשיבה חדשים ועוד.

בקיצור, כשכותבים בשקט, בלי להפריע, המוח והיצירתיות יוצאים במחולות. ואז, ממש לא כדאי שהמבקר הפנימי האכזרי יגיד למוח שיש לו שתי רגליים שמאליות. המבקר יכול לחכות בשקט בחוץ עד שיבקשו את דעתו. מחר או עוד שעה. יש לו תפקיד חשוב: הוא מסנן את הרע ומשביח את הטוב, אבל אל תתנו לו להתערב בכתיבה עצמה. אחרת, הכתיבה תישאר מדוכאת: משעממת, לא מקורית, בנאלית, רצופת קלישאות. אפילו אם היא נכונה לשונית, הרבה פעמים אין בה אפילו קליפה של ערך, כי הביקורת הפנימית שלנו הרגה את הכל.

אז כשאתם כותבים, אל תשכחו: לא לקרוא!

*הדבר הכי הכי גרוע לעשות כשכותבים הוא כמובן לנהוג. כן כן. לנהוג ולכתוב זה איום ונורא. לנהוג ולכתוב זה יותר גרוע מקינוח פרווה. זה רע לדקדוק, זה רע לכתיב וזה רע מאוד להישרדות. אל תכתבו ותנהגו. עדיף כבר לשתות ולנהוג. לפחות נהנים לפני שהכל מידרדר.

תזכורת 1: נרש מתם כבר לסדנת הכתיבה השיווקית האפקטיבית שלי? תכף תיגמר ההרשמה המוקדמת – ולכו תדעו, אולי כבר לא יישאר לכם מקום, לא עלינו. בקיצור, בואו. אתם מאוד מאוד רצויים.

תזכורת 2: לא טוב לכם טיפ כתיבה שבועי – אתם יכולים להיפרד מרשימת התפוצה. אני אשאר כאן לבד בחושך.

 שבוע נפלא,

 צפריר

052-7294433

http://tsooff.co.il/?page_id=2732

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s